Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Kasım 2020, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Erdoğan seçim zaferini ilan etti

''Milletimiz sandıkta iradesini ortaya koydu.''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan ile Haliç Kongre Merkezi'nde oluşturulan Seçim Koordinasyon Merkezi'ne geldi.

Erdoğan'ı burada bazı AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bazı AK Parti milletvekilleri ile bazı ilçe belediye başkanları ve partililer karşıladı.

Başbakan Erdoğan, Seçim Koordinasyon Merkezi'nden ayrılmadan önce parti otobüsünden partilileri selamladı.

Erdoğan, "Sizlere şöyle bir teşekkür konuşması yapmak üzere huzurlarınızdayım. Zira, asıl konuşmamı Ankara'da genel merkezimizde yapacağım" diye başlayarak, Ankara'daki konuşmasını yaklaşık 21.30-22.00 saatleri arasında yapabileceğini söyledi.

Buradan süratle havalimanına geçip Ankara'ya gitmeleri gerektiğini aktaran Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ankara'da da gidene kadar zaten temennimiz o ki yüzde yüz sandıklar açılmış olsun ve neticeyi de buna göre inşallah almış olalım. Şu anda henüz maçın daha uzatma dakikalarını oynuyoruz. Daha henüz bitmiş değil. İnşallah hakem son düdüğü tabii ki YSK kararıyla açıklayacak ama tribünlerde bir şeyin kararını verir. Milletimiz malum 5 Temmuz'da çıktığımız yolculukta bugün sandıklarda iradesini ortaya koydu. Şu anda da yüzde 97 gibi sandıkların neticesini almış vaziyetteyiz. Yüzde yüz olarak neticeyi aldığımız anda o zaman milletimizle inşallah genel merkezimizin balkonundan seslenerek, kucaklaşacağız. Ben dualarınızı bekliyorum. Maltepe'de söylediğim gibi hakkınızı helal edin diyorum. Biz de can bu tende oldukça inşallah, bu yolda milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Daha ileri bir demokrasiyi, onun standartlarını ülkemizde egemen kılmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Çözüm sürecini ülkemizde egemen kılmak için gayretle koşturacağız. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Kalın sağlıcakla diyorum."

Başbakan Erdoğan, emeği geçenlere teşekkür ederek, "Gencinden kadın kollarından kadınlarımızdan tüm beyefendi kardeşlerimize kadar hepsine teşekkür ediyorum. Allah yar, yardımcımız olsun" diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşması sık sık "Recep Tayyip Erdoğan", "Türkiye seninle gurur duyuyor" sloganlarıyla kesildi.

Seçim otobüsüyle havalimanına gitti

Başbakan Erdoğan daha sonra Haliç Kongre Merkezi'nden seçim otobüsüyle Atatürk Havalimanı'na geldi. Erdoğan'a yolculuk sırasında bazı vatandaşlar araçlarıyla eşlik etti. Havalimanında bekleyen bir grup vatandaş ise ellerindeki bayrakları sallayıp, sloganlarla Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Vatandaşlar sık sık "Recep Tayyip Erdoğan" ve "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye slogan attı.

Ardından havalimanında kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Sağolun, varolun. Biraz sonra Ankara genel merkezden tüm Türkiye ve dünyaya sesleneceğim. Müsaade ederseniz bir an önce Ankara'ya ulaşalım diyorum. Bugüne kadar olan samimi gayretleriniz sebebiyle çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemiz için, milletimiz için, Türk demokrasisi için hayırlara vesile olur, yarınlarımız için hayırlara vesile olur. Hepinize çok çok teşekkür ediyorum, hepinizi Allah'a emanet ediyorum."

AA
2014-08-10 21:14:44
  • Ziyaret: 11341
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0