Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 05 Aralık 2020, Cumartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Erdoğan Ezidileri kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak'tan Türkiye'ye sığınan ve ülkede ikamet eden Ezidilerden oluşan heyeti kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizleri çok çok müteessir eden olayların yaşandığı bölgemizde etnik kimliğine, dinine, diline, rengine ve mezhebine bakmadan, yaşanan mağduriyetleri gidermenin, yaralara derman olmanın gayreti içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Irak'tan Türkiye'ye sığınan ve ülkede ikamet eden Ezidilerden oluşan heyeti kabulünde, kendilerini Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk kez böyle bir toplantıda ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

Bölgenin içinden geçtiği kritik, çalkantılı süreç içinde yapacakları bu görüş alışverişinin hayırlara vesile olmasını dilediğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerek Irak ve Suriye'de yaşanan acı olaylarda gerekse dünyanın çok değişik yerlerinde cereyan etmekte olan mazlum, mağdur ve yardıma ihtiyacı olanların yanında oldu ve yanında olmaya devam edecek. Bilhassa bizleri çok çok müteessir eden olayların yaşandığı bölgemizde etnik kimliğine, dinine, diline, rengine ve mezhebine bakmadan, yaşanan mağduriyetleri gidermenin, yaralara derman olmanın gayreti içerisindeyiz."

Ülkelerinden kaçan komşulara yönelik açık kapı politikası izlediklerini, zorla geri göndermeme ve sınırdan geri çevirmeme ilkelerini titizlikle hayata geçirdiklerini vurgulayan Erdoğan, Suriye ve Irak'ta yaşanan krizin ilk anlarından itibaren ilkeli, vicdani ve insani değerlere vurgu yapan bir politika izlediklerini kaydetti.

AA
2014-11-14 18:04:05
  • Ziyaret: 9378
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0