Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Ekim 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Diyarbakır'da vatandaşın yardımına Sur Belediyesi yetişti

İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Sur Belediyesi, vatandaşın mağduriyetini gidermek için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin aksattığı hizmeti yapıyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve BDP'li Belediye Meclis üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından büyükşehir belediyesinin başta temizlik ve ulaşım olmak üzere bazı hizmetleri aksatması vatandaşı mağdur etti.

Diyarbakır'da vatandaşın belediyeden mağduriyeti sürüyor

Cadde ve sokakların çöpten geçilmez hale gelerek insan ve çevre sağlığını tehdit etmesi üzerine, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname ile görevlendirme yapılan Sur Belediyesi çalışma başlattı.

Sur Belediyesinin temizlik işleri ekibi, Yenişehir ilçesinde kentin merkezi konumundaki cadde ve sokaklardaki çöpü topladı, temizlik yaptı.


"Vatandaşın mağduriyetini gideriyoruz"
Belediye görevlendirilen Vali Yardımcısı Bilal Özkan AA muhabirine, büyükşehir belediyesinin 4 gündür temizlik hizmetini yerine getirmemesi dolayısıyla cadde ve sokakların çöple dolduğunu söyledi.

Bu nedenle vatandaşların sıkıntı yaşadığını vurgulayan Özkan, başta Yaşar Kemal, Gevran, Rızvanağa ve Aliemiri olmak üzere çok sayıda caddede 18 kamyon ve 4 iş makinesi ile çöpleri topladıklarını söyledi.


Temizlik çalışmasına 50'yi aşkın kişinin katıldığını vurgulayan Özkan, şöyle konuştu:

"Vatandaşın yaşadığı rahatsızlığı göz önünde bulundurarak, temizlik çalışmasına başladık. Sur Belediyesi olarak Yenişehir ilçesinde çöp toplama ve çevre temizliği çalışması yapıyoruz. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen fedakarlığı üst noktada tutarak gerekirse 24 saat esasına göre çalışarak halkın temiz ortamda yaşaması için çaba sarf edeceğiz. Vatandaşın mağduriyetini gideriyoruz.

AA
2016-10-31 11:47:27
  • Ziyaret: 14374
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0