Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Ekim 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Diyanet İşleri Başkanı Görmez: Türk halkının kalbinde Pakistan'ın çok özel bir yeri vardır

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin ile görüşmesinde, Türk halkının kalbinde Pakistan'a ve Pakistanlılara karşı çok özel bir yer olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Türk halkının kalbinde Pakistan'a ve Pakistanlılara karşı çok özel bir yer vardır." dedi.

Pakistan'ın ziyaret eden Görmez, Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin tarafından kabul edildi. Görmez, Cumhurbaşkanlığı'ndaki görüşmede, Pakistanlı şair Muhammed İkbal'den alıntı yaparak, "Şiirde, Peygamberimiz rüya aleminde, İkbal'e 'Bana ne getirdin' diye soruyor. O da "Çanakkale'de Trablusgarp'ta savaşan, şehit düşen Türk kardeşlerimin kanını getirdim' diyor. Siz de 'ne getirdin' diye sorarsanız, 'selam ve muhabbet' getirdim." ifadelerini kullandı.

Faysal Camisi'ndeki Cuma hutbesinde iki ülkeyi "ikiz kardeş" ilan ettiğini anımsatan Görmez, "Türk halkının kalbinde Pakistan'a ve Pakistanlılara karşı çok özel bir yer vardır." dedi.

Görmez, Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin'in liderliğinde, iki ülke arasında siyasi ve iktisadi alanda önemli gelişmeler yaşandığına değinerek, "Biz de Pakistan Din İşleri ve Uyum Bakanı ile bu ilişkilerin, dini, ilmi ve kültürel boyutu üzerinde çalışıyoruz. İlim ve din adamlarının aslında daha önde olması lazım ama biz biraz geriden takip ediyoruz. Çok hızlı çalışıp aradaki mesafeyi kapatacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Pakistan'daki temasları hakkında bilgi veren Görmez, "Heyetimizdeki beş arkadaş Pakistan Uluslararası İslam Üniversitesinden mezun. Biz bu üniversiteyle ilişkilerimizi artırmak istiyoruz." dedi.

Hüseyin de görüşmede Türkiye ile Pakistan arasındaki çok özel bağı, kelimelerle anlatmanın yeterli olmayacağını söyledi.
AA
2016-12-10 12:09:14
  • Ziyaret: 18332
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0