Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Eylül 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Sizin güvenliğinizi sağlamak için her şeyi yapıyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, yardım isteyen 7 yaşındaki Halepli Bana ve annesi Fatemah'a, "Sizin ve diğer binlerce kişinin güvenliğini sağlamak için her şeyi yapıyoruz." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,Suriye'nin doğuHalepbölgesinde ateşkesin ve tahliyelerin sağlanması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kendisinden yardım isteyen 7 yaşındaki HalepliBanave annesi Fatemah'a, "Sizin ve diğer binlerce kişinin güvenliğini sağlamak için her şeyi yapıyoruz." dedi.

Beşşar Esed rejimi ordusu ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların ateşkes ihlalinin ardından Twitter'daki hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Çavuşoğlu'na annesiyle birlikte mesaj gönderen Bana, "Lütfen, lütfen, lütfen ateşkesin sağlanmasını ve şimdi tahliye olmamızı sağlayın. Çok yorgunuz." ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu da Bana'ya "Sahadaki zorluklar bizi vazgeçiremeyecek kardeşim. İçiniz rahat olsun, sizin ve diğer binlerce kişinin güvenliğini sağlamak için her şeyi yapıyoruz." mesajıyla cevap verdi.

Bana, daha önce de Halep'te ateşkesin ihlal edilmesinin ardından Çavuşoğlu'ndan yardım istemiş, Bakan Çavuşoğlu "Umudunu koru kardeşim. Türkiye senin çağrına kulak veriyor. Senin ve birçok Suriyeli çocuğun yaşadığı kabusları sona erdirmek için çok çalışıyoruz." yanıtını vermişti.

Halepli Bana, eylül ayından bu yana sosyal medya hesabından Halep'teki son durum ve bombardıman altındaki yaşamına dair paylaşımlarda bulunuyor.

AA
2016-12-19 02:26:38
  • Ziyaret: 15552
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0