Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 19 Nisan 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Davutoğlu Ürdün ziyaretinde 10 anlaşma imzalayacak

Başbakan Davutoğlu'nun Ürdün'e yapacağı ziyaret kapsamında iki ülke arasında başta ekonomik ve ticari alanlarda olmak üzere 10 anlaşma imzalanması öngörülüyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Ürdün ziyareti kapsamında iki ülke arasında başta ekonomik ve ticari alanlarda olmak üzere, 10 anlaşmanın imzalanması öngörülüyor.

Öğrenci ve Dışişleri Bakanı olduğu dönemlerde Ürdün'de bulunan Davutoğlu, Başbakan olarak ilk defa bugün Ürdün'ün başkenti Amman'a gelecek.

Davutoğlu, yarın ise Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Başbakan Abdullah en-Musur ile ayrı ayrı görüşme yapacak.

İkili görüşmelerde, bölgede yaşanan istikrarsızlık, insani krizler, bölgesel ve uluslararası meseleler, terörizm, göç sorunlarına ilişkin iş birliği ve koordinasyonun artırılması gibi konuların değerlendirilmesi bekleniyor.

İş Forumu çerçevesinde yatırımcılarla bir araya gelecek olan Başbakan Davutoğlu'nun ziyareti kapsamında, iki ülke arasında başta ekonomik ve ticari alanlarda olmak üzere toplam 10 anlaşma imzalanması planlanıyor.

AA ile Petra Haber Ajansı iş birliği
İmzalanması öngörülen anlaşmalar arasında Anadolu Ajansı (AA) ile Petra Haber Ajansı arasında iş birliği anlaşması da yer alıyor.

Bunun dışında Yarmouk Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü arasında Türkoloji iş birliği protokolü, Türk İş birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Ürdün Hicaz Demiryolları Kurumu arasında Hicaz Demiryolu İstasyon Restorasyon ve Müze yapımına ilişkin proje, Türkiye ile Ürdün hükümetleri arasında havayolu ulaştırma anlaşmaları, meteoroloji, ormancılık, sanayi alanında iş birliği mutabakat zaptı imzalanacak.

Ayrıca Türkiye ile Ürdün arasında ticaret politikaları önlemleri, yatırımların karşılıklı teşviki ve korunması, çalışma, sosyal güvenlik ve istihdam alanlarında iş birliği anlaşmalarına da imza atılacak.2016-03-26 19:43:48
  • Ziyaret: 13429
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0