Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 05 Aralık 2020, Cumartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan sabah saatlerinde oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli iradenin ortaya koyacağı tavra milletçe, hep birlikte saygı duyulması gerektiğini belirterek, "Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir" dedi.

Üsküdar Kısıklı'daki konutundan çıkan Erdoğan, saat 12.22'de eşi Emine, kızı Sümeyye Erdoğan ile oylarını kullanacakları Saffet Çebi Ortaokuluna geldi.

Burada okulun bahçesini dolduran vatandaşlar, Erdoğan'ı alkışlarla karşıladı.

Ailesiyle "3268" numaralı sandığın bulunduğu sınıfa giren ve burada sandık görevlileriyle tek tek tokalaşan Erdoğan, gerekli kontrolün yapılması için kimliğini verdi.

Görevlinin oy kullanma işlemine ilişkin kısa bilgi vermesinin ardından Erdoğan, kabine girdi. Emine ve Sümeyye Erdoğan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oyunu kullanmasının ardından aynı kabinde oy verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı "3268" numaralı sandıkta 368 seçmen vatandaşlık görevini yerine getirecek.

Erdoğan, seçmen listesinde 239, eşi Emine Erdoğan da 238. sırada yer aldı.

Bu arada, Erdoğan'a AK Parti İstanbul milletvekili adayı İsmail Kahraman da eşlik etti.

- "Vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oy kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimlerin millet ve ülke için hayırlı olmasını dileyerek, bugün yaklaşık 54 milyon vatandaşın sandıklara gittiğini söyledi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"7 Haziran seçiminden sonra tabii sandıklardan istikrar çıkmayınca, sandıklardan rahat oluşacak bir hükümet çıkmayınca böyle bir seçime gitme zarureti doğdu. Bugün yapılacak olan seçim inanıyorum ki istikrarın milletimiz için, ülkemiz için ne kadar hayırlı olduğu ortadaydı. Bugün vatandaşlarımız bunun tercihini yapacaktır. Milli iradenin ortaya koyacağı tavra da milletçe hep birlikte saygı duymamız gerekecek. Demokrasi yolunda Türkiye çok büyük mesafeler katetti ve almış olduğu bu mesafeyi bugünkü seçimle bir kez daha perçinleyecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların kullanacağı oyların hayırlı olmasını temenni ederek, "Hepsine sevgi ve saygılarımı sunarken, bu yolda tabii şu anda emeği olan Yüksek Seçim Kurulumuz başta olmak üzere, il, ilçe seçim kurulları, sandık kurullarında görev alan tüm arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum" diye konuştu.

Erdoğan seçim sonuçlarını İstanbul'dan takip edeceğini de sözlerine ekledi.

Açıklamasının ardından oy kullandığı okulun bahçesinde bir süre vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan, bir vatandaşın yanında getirdiği Çaykur Rize Spor formasını imzaladı.

Erdoğan, daha sonra vatandaşların tezahüratları eşliğinde okuldan ayrıldı.

Bu arada, Bilal Erdoğan ile eşi de sabah saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı sandıkta oy kullandı.

AA
2015-11-01 16:42:54
  • Ziyaret: 12114
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0