Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 05 Aralık 2020, Cumartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Onda ciğer, zerre kadar insaf yok'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "cici çocuğun davetiyle sokakta 50 kişinin öldüğünü" ifade ederek, "Onda ciğer, zerre kadar insaf yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski belediye meydanında Gölbaşılılara yaptığı konuşmasında, normalleşen bir Türkiye'nin huzuruna birilerinin kastettiğini söyledi.

"Huzur dolu bir Türkiye istemiyorlar" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin "Kürtçe kaset çıkartacağım" dediği için sanatçı Ahmet Kaya'nın vatanından ayrılmak zorunda kaldığı günlere şahit olduğunu anımsattı.

Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı'nın açılış törenini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz havalimanının açılışını yaparken, maalesef bu bölücü terör örgütün desteklediği partinin mensupları kepenkleri indiriyordu ve yakıp yıkıyorlardı" dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Şimdi bunların bir cici çocuğu var, malum. Bu cici çocuk, benim Kürt kardeşlerimi sokağa davet etti mi? Etti ve o gün 50 kişi maalesef öldü mü? Öldü. Ölenler Kürt değil miydi? Öldürenler, onlar da Kürt'tü. Hele hele 15 yaşındaki Yasin Börü, 3 kattan atıldı, bıçaklandı, üzerinden arabayla geçilerek şehit edildi. Buradan ona söylemiyorum zaten, onda ciğer yok, onda bu noktada zerre kadar insaf yok. O aydınlara sesleniyorum, siz bu tür bir katliama vesile olanlarla beraber mi olacaksınız? Devamlı tehdit. Bu tehditlerle demokrasi, siyaset olmaz. Siyaset sandıktadır. Siyaset, parlamentodadır. Demokrasi halktan geçer, silahtan değil. Silahla siyaset olmaz, fikirle siyaset olur."

"Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın"

Terör örgütünün güdümündeki partinin, Türk bayrağına alternatif bayrak çıkardığını eleştiren Erdoğan, , şöyle devam etti:

"Bunları görüyoruz değil mi. Şimdi sözüm ona bazı aydınlar çıkmış. Ne aydını, bunlar karanlık. Bizim bayrağımıza alternatif bayrak çıkaranlardan yana mı olacaksınız, yoksa bayrağımızdan yana mı olacaksınız?

Neymiş 'diktatör.' Kimmiş o diktatör. 20 partinin seçime girdiği yerde diktatör. 90 parti var, 20'si seçime giriyor. Kardeşlerim, her gün bu nasıl diktatör ki gazetelerinden, televizyonlarından küfredecekler, hakaret edecekler ben diktatör olacağım. Ben diktatör olsam sen küfredersin ha. Sen kalkıp da affedersin hakaret edersin ha. Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın. Adamın anında işini bitirirler. Biz demokrasiye inandık, bu yola böyle çıktık. Ama demokrasiyle yola çıkarken bizi idamla tehdit edenlere, 'Biz kefenimizle bu yoldayız' dedik. Bunu Doğan medyasının sosyal medyasında yapmadı mı? Bak şimdi allayıp, pullayıp, pudralayıp çıkarıyorlar. Diyorlar ki, 'yine bu yola bunlarla devam etmemeliyiz'. "

AA
2015-06-05 17:57:15
  • Ziyaret: 9854
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0