Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Kasım 2020, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletin iradesinden asla taviz vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İster gezici, ister paralel, ister yerli, ister yabancı medya olsun, milletin iradesinden asla taviz vermeyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir kent meydanında düzenlenen toplu açılış töreninde, Ahi Evran'ı, Cacabey'i ve merhum halk ozanı Neşet Ertaş'ı rahmetle, hürmetle, minnetle yad etti, 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçiminde kendisine verdiği yüzde 53 oranındaki destek nedeniyle Kırşehirlilere teşekkürlerini sundu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde halka "farklı bir cumhurbaşkanı olacağım" diye söz verdiğini anımsatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Halkın oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanı olarak ülkeyi, devleti, milleti ilgilendiren her konunun, her meselenin takipcisi olacağımı söylemiştim. Bu makamda 5 ayımızı geride bıraktım, 16 ülkeye resmi ziyaretlerde bulundum. Türkiye'de 3 devlet başkanını, 6 cumhurbaşkanını, 7 başbakanı ve diğer üst düzey devlet adamlarını ağırladık. Türkiye ve dünyada 8 uluslararası zirveye katıldık. 5 ayda çıkarılan onlarca kanunu inceledik, onayladık. Şehirlerimize ziyaretlerimiz oldu, açılışlar yaptık. Çok sayıda misafir heyeti kabul ettik, çok sayıda toplantıya katıldık. Sizin verdiğiniz emanetin gereğini yerine getirmek için Allah'a hamdolsun durmadan, duraklamadan, ara vermeden 'durmak yok, yola devam' dedik.

Bizim acelemiz var, on yılların birikmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturuyoruz, mücadelemizi yoğun şekilde sürdürüyoruz. Türkiye'yi büyütmek için, kalkındırmak için Türkiye'yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına yükseltmek için gayret gösteriyoruz. Bizim 2023 hedeflerimiz var bunun için her türlü enerjiyi, gayreti ortaya koyacağız, her türlü emeği ortaya koyarken ter dökeceğiz. Şunu bilmenizi istiyorum, Türkiye emin ellerdedir, son derece sağlam bir zeminde geleceğe ilerliyor. Ekonomimiz, demokrasimiz, sosyal hayat, dış politikamız emin ve tecrübeli ellerde daha da güçleniyor, büyüyor."

"Taviz vermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İster gezici, ister paralel, ister yerli, ister yabancı medya olsun, milletin iradesinden asla taviz vermeyeceğiz" dedi.

Erdoğan, Somali ziyaretine ilişkin eleştirileri hatırlatarak, "Adama sorarlar; 'Acaba sizin 10 bin kilometreyi aşkın mesafeden gelip de Irak'ta, Kobani'de, Afganistan'da ne işin var?' Öyle mi? Ama siz eğer güçlü bir ülke güçlü bir imparatorluğun varisi iseniz, öyle düşünemezsiniz, 'Evet biz oralarda da varız' diyeceksiniz. Biz küçük düşünmüyoruz, büyük düşünüyoruz, varız, var olacağız. Gündemi belirlenen bir Türkiye yok artık, gündem belirleyen bir Türkiye var, bunu böyle bileceğiz" diye konuştu.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"Anamuhalefet partisinin genel başkanı çıktı bu Somali ziyaretinde, hastanede yapmış olduğum ziyarette meseleyi anlamadan, bilmeden, çocuklara dağıttığım hediyelerin ne olduğunu bilmeden, yalan yanlış bir ifadeyle Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına bir saygısızlık yaptı ve bu saygısızlığın sonunda yine rezil oldu. Klavuzu karga olanın... Biliyorsunuz söylememe gerek yok. Biz çocuklara boyama kitapçığı dağıtıyoruz o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor, ona bu aklı veren kimlerse bu yanlışların içerisine sokuyorlar. Hep siyasette ki bugüne kadar kullandığı argümanlar böyle çirkin oldu. Montaja dayalı oldu. Hep böyle yalan yanlış haberlere dayalı oldu, hadi onlar şuursuz, onlar edepsiz ama anamuhalefet partisinin genel başkanı da bu montajı gerçek sanarak, almış getirmiş Mecliste grup kürsüsünde bu edep dışı, ahlak dışı montajı kullanıyor. Sonuçta ne oldu? Kendisi küçüldü, küçük düştü, Türkiye'ye de dünyaya da bir kez daha rezil oldu.

Bunların işi montaj, montaj. Bunlar montajdan başka, şantajdan başka, şantaja alet olmaktan, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı. Paralel yapıyla el ele, kol kola şimdi montaj sanatını öğrendiler, bunu uyguluyorlar"

Saygısızlığının sonunda yine rezil oldu

Erdoğan, geçen hafta Somali'deki hastaneye yaptığı ziyareti anımsatarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine saygısızlıkta bulunduğunu söyledi.

"Yapmış olduğum ziyarette meseleyi anlamadan, bilmeden, oradaki dağıtmakta olduğum hediyeleri, çocuklara dağıttığım hediyelerin ne olduğunu bilmeden, yalan yanlış bir ifadeyle Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'na bir saygısızlık yaptı ve bu saygısızlığın sonunda yine rezil oldu. Kılavuzu karga olanın... Biliyorsunuz ben söylememe gerek yok" ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz çocuklara bir boyama kitapçığı dağıtıyoruz o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor, ona bu aklı veren kimlerse onu bu yanlışların içerisine sokuyorlar. Hep siyasette ki bugüne kadar kullandığı argümanlar böyle çirkin oldu, montaja dayalı oldu, hep böyle yalan yanlış haberlere dayalı oldu. Hadi onlar şuursuz, onlar edepsiz ama Anamuhalefet Partisi'nin Genel Başkanı da bu montajı gerçek sanarak, almış getirmiş Meclis'te grup kürsüsünde bu edep dışı, ahlak dışı montajı kullanıyor. Sonuçta ne oldu? Kendisi küçüldü, küçük düştü, Türkiye'ye de dünyaya da bir kez daha rezil oldu."

Erdoğan, kendisinin 2011'deki Somali ziyareti sonrasında Kılıçdaroğlu'nun "Ben de gideceğim" dediğini, sonrasında da Kenya'ya gidip, oradan dönüp geldiğini dile getirdi.

"Onlar durdurmanın, yavaşlatmanın mücadelesini verecek"

"Bunların işi montaj, montaj. Bunlar montajdan başka, şantajdan başka, şantaja alet olmaktan, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı. Paralel yapıyla el ele, kol kola şimdi montaj sanatını öğrendiler, bunu uyguluyorlar" diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Başbakanlığım esnasında defalarca Kırşehir'e geldim, Cumhurbaşkanlığı vazifemde daha 5'inci ayı doldurdum, kalktım 6'ıncı il olarak Kırşehir'e geldim. Başbakan olarak Cumhurbaşkanı olarak Kırşehir'e de Mogadişu'ya da gidiyorum, gidemeyenler utansın. Bırakın Mogadişu'yu şu güzel Kırşehir'e dahi gelemeyenler utansın. Biz bunlara aldanmayacağız, biz işimize bakıyoruz, işimize bakacağız, gelecek Kırşehir'de açılış yapacak, gidecek Somali'de açılış yapacak, Cibuti'de temel atacak. İnşallah ekonomisiyle demokrasisiyle dış politikasıyla özellikle de kardeşliğiyle Türkiye'yi daha da büyütmenin mücadelesini vereceğiz. Onlar durdurmanın, yavaşlatmanın mücadelesini verecek, biz Türkiye'yi daha da büyütmenin, yüceltmenin mücadelesini vereceğiz. Millet yanımızda olduğu müddetçe dur durak tanımayacağız. İster Gezici olsun, ister paralel olsun ister yerli, yabancı medya olsun kim ne derse desin, kim ne yaparsa yapsın milletin iradesinden asla ve asla taviz vermeyeceğiz."

"Aşkınan çalışan yorulmaz"

Kırşehirli Muharrem Ertaş'ın "Aşkınan çalışan yorulmaz" sözlerini hatırlatan Erdoğan, dün kendisini ziyaretine gelen sanatçıların da "Bu enerjiyi nereden buluyorsunuz" diye sorduklarını, onlara da aynı şeyi söylediğini anlatan Erdoğan, "Ben şimdi Kırşehirli kardeşlerimi görür de buradan enerji depolamam mı" ifadesini kullandı.

Erdoğan, millete sevdayla hizmet ettiklerini, bu yolda da son nefeslerine kadar yorgunluk tanımayacaklarını kaydetti.

"Yeni Türkiye ve Yeni Anayasa için"

Bu yılın önemli bir yıl olduğunu ve 7 Haziran'da genel seçime gidileceğine dikkat çeken Erdoğan, "Bu seçimlerin önemli bir yanı şu, 2023. 2023 hedeflerine giderken cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken de "yeni Türkiye" demiştim. Bir de yarıda kalan bir şey vardı, başaramadık o da yeni anayasa. Şimdi diyorum ki, yeni Türkiye ve yeni anayasa için siz iradenizi ortaya tam manasıyla koymalısınız. Nasıl cumhurbaşkanlığı seçiminde millet iradesini ortaya koyduysa, sağlam irade ortaya çıktıysa, milli irade ortaya çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran'da da siz, gerekli tavrı, yeni anayasayı kuracak gücü ortaya koyacak ve yeni Türkiye'nin temellerini atacaksınız" diye konuştu.

AA
2015-01-30 16:24:58
  • Ziyaret: 12790
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0