Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Ekim 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Clinton e-postaların araştırılmasından 'bir şey çıkmayacağını' ileri sürdü

ABD'de başkanlık seçimlerine bir hafta kalırken, Hillary Clinton'ın aylardır peşini bırakmayan e-posta konusu, FBI'ın cuma günü attığı adımla yeniden ülke gündemine oturdu.

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Clinton, FBI'ın, özel e-posta yazışmalarıyla bağlantılı olabileceği iddiasıyla danışmanının eşinin bilgisayarında ortaya çıkan e-postaların araştırılmasından "bir şey çıkmayacağını" ileri sürdü.

FBI Direktörü James Comey, geçen hafta ABD Kongresine gönderdiği mektupta, Clinton'ın en yakın danışmanlarından Huma Abedin'in (ayrı yaşadığı) eşi eski Kongre üyesi Anthony Weiner'a ait bir bilgisayarda ortaya çıkan yaklaşık 650 e-postanın Clinton dosyasıyla ilgili olabileceğini bildirmiş, ABD Adalet Bakanlığı da FBI'a bunu araştırma izni vermişti.

Bazı insanların "FBI'ın elinde herhangi bir delil olmadan niçin seçime dahil olmaya çalıştığını" sorguladığını ifade eden Clinton, gündeme getirilen yeni e-postaların da araştırılması gerektiğini vurgulayarak, "Şüphesiz onlara da bakmalılar ve benim e-postalarıma baktıklarında ulaştıkları sonuca varacaklarına eminim. Buradan bir şey çıkmaz." diye konuştu.

"Obama, Comey’e güvenmeyi sürdürüyor"
Öte yandan Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD Başkanı Barack Obama'nın, FBI Direktörü Comey'in başkanlık seçimlerini etkilemeye çalıştığına inanmadığını bildirdi.

Günlük basın toplantısında bir soru üzerine Earnest, "Başkan Obama, Comey'in bir adayın veya bir siyasi partinin yarar sağlamasına dair gizli strateji güttüğünü düşünmüyor." ifadesini kullandı.

Earnest, Comey’in Kongre'ye yeni e-postaları araştırmaya dair yaptığı bilgilendirmede Beyaz Saray'ın herhangi bir rolü olmadığının altını çizdi. 
AA
2016-11-01 11:30:16
  • Ziyaret: 11406
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0