Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Eylül 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

BM Suriye'deki çadır kente hava saldırısını kınadı

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Suriye'nin kuzeyinde İdlib ilinde sivillerin bulunduğu bir çadır kente düzenlenen hava saldırılarını kınadı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiserliği, Suriye'nin kuzeyinde İdlib ilinde sivillerin bulunduğu bir çadır kente düzenlenen hava saldırılarını kınadı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad el Hüseyin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu canice saldırıların kaza olma ihtimali son derece düşük, kasıtlı yapılma ve savaş suçu olma olasılığı ise daha fazla." dedi.

Şubat ayında hava saldırıları nedeniyle Halep'ten kaçmak zorunda kalan korumasız insanlara yönelik "alçakça ve özellikle hesaplanmış gibi görünen" bu saldırıların araştırılması için her türlü çabayı göstereceklerini ifade eden Hüseyin, "İlk belirlemelere göre saldırıların Suriye hükümetince yapıldığı görülüyor ancak bunun doğrulanması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Hama hapishanesindeki ayaklanma
Öte yandan, Suriye'nin orta kesiminde bulunan Hama kentindeki merkezi hapishanede 1 Mayıs'ta çıkan ayaklanma ve sonrasında yaşanan gelişmelerin son derece endişe verici olduğuna da dikkati çeken Hüseyin, rejimin hapishanede su ve elektriği kestiğini ve ağır silahlı güvenlik güçlerinin hapishanenin etrafını sardığını belirtti.

Hapishaneye ölümcül saldırı düzenlenmesinden endişe duyduklarını kaydeden Hüseyin, yüzlerce insanın hayatının tehlikede olduğu uyarısında bulundu.

AA
2016-05-06 16:43:33
  • Ziyaret: 10239
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0