Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 27 Eylül 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Binlerce kişi, Mısır ve Suriye'deki katliamları protesto etti

Fatih Camii'nde Cuma namazından çıkan vatandaşlar, Mısır ve Suriye'de sivil halka yönelik katliamları protesto etti. Fatih Camii'nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüyen binlerce kişi, 'Suriye'de Mısır'da direnişe bin selam' yazılı pankartlar taşıdı.

Fatih Camii'nde Cuma namazından çıkan vatandaşlar, Mısır ve Suriye'de sivil halka yönelik katliamları protesto etti. Fatih Camii'nden İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne kadar yürüyen binlerce kişi, 'Suriye'de Mısır'da direnişe bin selam' yazılı pankartlar taşıdı.

Özgür-Der öncülüğünde bir araya gelen ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği gösteri için, bunlarce kişi Cuma namazı sonrası Fatih Camii'nde buluştu. Cami avlusunda toplanan kalabalık Fevzi Paşa Caddesi üzerinden yürümeye başladı. 'Katil İran, katil Suud', 'İhvan'a selam direnişe devam', 'Suriye halkı yalnız değildir' şeklinde sloganlar atan grup, 'Suriye'de Mısır'da direnişe bin selam' yazılı pankartlar taşıdı. Kadınların da ön safta yer aldığı gösteride Fevzi Paşa Caddesi boyunca yürüyen grup, Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı.

Özgür-Der Başkan Yardımcısı Kenan Alpay, kalabalığa hitap ederek Mısır ve Suriye'de yaşanan olaylardan duyulan rahatsızlığı dile getirdi. Konuşmasında İslami değerleri hedef alan Suriye ve Mısır'daki saldırıları lanetlediklerini söyledi. "İslam coğrafyasının kaderi kan gölü olmak, Müslüman halkların kaderi de kan gölünde boğulmak değildir." diyen Alpay, Müslüman halkların ve İslam coğrafyasının despotik iktidarlara boyun eğmek zorunda olmadığını kaydetti. Alpay, Suriye'de gerçekleşen kimyasal saldırı ile ilgili olarak da "Bir ülkeyi ceset tarlasına dönüştüren katil Esed rejimi şimdi de Şam'da kimyasal silahlarla bin 300'den fazla kardeşimizi acımasızca katletti. Hiç bir şüphe olmaksızın Baas cuntasının insanlığa karşı giriştiği yeni bir suça işaret ediyor." dedi.

Konuşma sırasında sık sık tekbir getiren göstericiler Mısır ve Suriye bayrakları da taşıdı. Konuşmanın ardından göstericiler olaysız şekilde dağıldı.
Etiketler: suriye, mısır
2013-08-23 18:21:15
  • Ziyaret: 18359
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0