Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 14 Nisan 2021, Çarşamba
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Biden: ABD hiçbir zaman Kırım'ın ilhakını kabul etmeyecek

Ukrayna'nın başkenti Kiev'de temaslarda bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ABD'nin hiçbir zaman Rusya'nın Kırım'ı ilhakını tanımayacağını söyledi. Biden ayrıca, Ukraynalı liderlerle Ukrayna ekonomisini ve ihtiyaçlarını konuştuklarını söyledi.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de temaslarda bulunan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ABD’nin hiçbir zaman Rusya’nın Kırım’ı ilhakını tanımayacağını söyledi. Biden ayrıca, Ukraynalı liderlerle Ukrayna ekonomisini ve ihtiyaçlarını konuştuklarını söyledi.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile ortak düzenlediği basın toplantısında Joe Biden, Ukrayna’nın gerekli reformları yapması halinde ABD başta olmak üzere bütün uluslararası toplumun desteğini alacağını belirtti.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile Başbakan Arseniy Yatsenük’ün, finans yardımı almak için Uluslararası Para Fonu (IMF) reformları üzerinde çok emek harcadığına dikkat çeken Biden, ABD’nin uluslararası kuruluşlarla Ukrayna’ya destek verilmesi hususunda görüşeceğini dile getirdi.

Poroşenko ise basın toplantısında Biden ile güvenlik, savunma, enerji, finans desteği ve reformların hayata geçirilmesine yardım konularını görüştüklerini belirtti.

Biden’i 'Ukrayna dostu' olarak niteleyen Poroşenko, barışın oluşturulması için üçlü görüşme hususunda uzlaştıklarını belirtti.

Biden, "21’inci yüzyılda bir ülkenin, komşu ülkenin aldığı kararları beğenmediği için sınırlarını ihlal etmesi kabul edilemez. Amerika, Rusya’nın Kırım’ı işgal ve ilhak edilmesini şimdi tanımıyor; ileride de tanımayacak.” dedi.

Etiketler: abd, jow biden, kiev, kırım, rusya, biden
2014-11-22 00:46:36
  • Ziyaret: 12911
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0