Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 18 Nisan 2021, Pazar
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Batı Afrikalı liderlerden 'teröre karşı bölgesel seferberlik' çağrısı

Senegal Devlet Başkanı Sall ve Fildişi Sahili Devlet Başkanı Ouattara, "terörizme karşı bölgesel seferberlik" çağrısında bulundu.

Senegal Devlet Başkanı Macky Sall ve Fildişi Sahili Devlet Başkanı Alassane Ouattara, "terörizme karşı bölgesel seferberlik" çağrısında bulundu.

Filidişi Sahili'nin ticari başkenti Abidjan'da düzenlenen Batı Afrika Ekonomik ve Parasal Birliği (UEMOA) üye ülkeleri barış ve güvenlik konulu bakanlar toplantısı açılışında konuşan Senegal Devlet Başkanı Macky Sall, "terör tehdidine karşı bölge ülkelerinin güvenlik birimleri arasındaki işbirliğinin artırılmasını" istedi.

Etkin işbirliğinin ancak karşılıklı bilgi paylaşımı, verilerin toplanması ve sınır ötesi suç ağlarının izlenmesi ile mümkün olduğunu vurgulayan Sall, "Terör tehlikesi ve bu belayla mücadele hepimizi ilgilendiriyor." dedi. Sall, terörün üstesinden gelebilmek için, kapsamlı bir yaklaşım çerçevesinde diyaloğun güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Öte yandan Fildişi Sahili Devlet Başkanı Ouattara da toplantıda yaptığı konuşmada, "seyahat ve taşımacılık özgürlüğü kısıtlanmaksızın sınırlardaki denetimin artırılması" çağrısında bulundu.

Ouattara, terörle mücadele için içeride veya dışarıda bulunan tüm birimler arasındaki koordinasyonun güçlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.AA
2016-05-28 13:46:26
  • Ziyaret: 16086
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0