Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 30 Haziran 2016, Perşembe
Son Dakika: 04:00 » Akdeniz'de düşen Mısır uçağının kara kutuları ilk bulguları ortaya koydu 02:50 » Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda 42 kişi hayatını kaybetti 02:01 » İçişleri Bakanı Efkan Ala Açıkladı 14:59 » Putin'den Türkiye'ye yönelik turizm kısıtlamalarının kaldırılması talimatı 14:55 » Bahçeli'den Başbakan Yıldırım'a taziye telefonu 14:50 » Rus turistlere Türkiye kısıtlaması kalkıyor 14:48 » Havaalanı uçuş trafiğine açıldı 14:12 » MHP Genel Başkanı Bahçeli: Teröre arka çıkan karanlık odakları lanetliyorum 04:13 » Başbakan Yıldırım, hastanede yaralıları ziyaret etti 01:55 » Sabiha Gökçen'de polis alarma geçti 01:47 » Yıldırım, patlama sonrası İstanbul'a geliyor 01:42 » THY uçuşları saat 08.00'e kadar durduruldu 01:37 » Atatürk Havalimanı saldırısıyla ilgili yayın yasağı getirildi 20:12 » Mısır, Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarını memnuniyetle karşıladı 20:09 » İsot dünya pazarına tanıtılacak

Balkan Dernekleri Federasyonu'ndan 4 bin kişilik 'Evlad-ı Fatihan' iftarı

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından, Buca Çevik Bir Meydanı'nda iftar yemeği düzenlendi. İftar programına toplumun her kesiminden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından, Buca Çevik Bir Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi. İftar programına toplumun her kesiminden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Buca İlçesi Çevik Bir Meydanı’nda düzenlenen 4 bin kişilik iftar yemeği sonrası Mehteran Takımı tarafından bir gösteri düzenlendi. İftar yemeği sonrasında açıklamalarda bulunan Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler, "Bu iftar soframıza toplumun tüm kesimleri, tüm siyasi partiler herkesi aynı masada topladık. Zaman, birlik ve beraberlik zamanıdır. Küskünlük olmasın dedik. AK Partilisiyle, MHP’lisiyle, CHP’lisiyle, Alevi Bektaşi temsilcileriyle, kilise din adamlarıyla birlikte sofra kurduk. Sağolsunlar hepsi soframıza icabet etti. Bizler, farklı bir sofra kuralım istedik ve adını ‘Evlad-ı Fatihan’ sofrası koyduk. Geçmişimizi tanıyalım istedik. Biz bu payeyi Atatürk’ten aldık. Atatürk, ‘Rumeli, kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır, Rumeli’den gelenler Evlad-ı Fatihan’dır demişti. Biz kendimize bu yakıştırmayı çok uygun buluyoruz. Bu tabiri her yerde kullanıyoruz. Bundan dolayı bu sofraya ‘Evlad-ı Fatihan’ sofrası dedik. Geçmişimizin, aziz şehitlerimizin ruhuna kurbanlarımızı kestik, kazanlarımızı yaktık. Bu meydanda odun ateşinde Osmanlı Balkan mutfağından yemeklerimizi yaparak dağıttık. İzdiham oldu, 2 bin kişilik bir sofra kurmuştuk ama gördük ki 4-5 bin kişi soframıza katıldı” dedi.

Meydanda verilen iftar yemeğine AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, eski bakanlardan Işılay Saygın, Alevi Bektaşi dernek temsilcileri, Buca’da bulunan hristiyan aleminin temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.
2013-07-27 12:15:49
  • Ziyaret: 4553
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0