Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 04 Temmuz 2015, Cumartesi
Son Dakika: 11:49 » Dış ticaret açığı yüzde 6,1 azaldı 15:00 » Twitter Türkiye Koordinatörü Emine Etili oldu 18:00 » "Dört büyükler" transferde paraya acımadı 17:47 » Tarihi İngiliz parlamentosu çürüyor 17:40 » Menderes Türel'den Kötü Haber! 12:23 » Savunmaya güçlü Ar-Ge desteği 12:01 » Sarımsaklı Plajları atlı jandarmalara emanet 13:37 » Sultangazi'de banka soygunu 13:11 » Epilepsi hastalığı yüzde 95 oranında tedavi edilebiliyor 22:18 » Galatasaraylı Selçuk İnan dünya evine girdi 12:16 » Suriyelilerin umudu Türkiye 11:32 » Siirt'te 4 kadın derede akıntıya kapıldı 19:21 » Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a gidecek 00:18 » A Milli Takım, Kazakistan maçı hazırlıklarına başladı 23:49 » 2015 Milletvekili Seçim Sonuçları

Balkan Dernekleri Federasyonu'ndan 4 bin kişilik 'Evlad-ı Fatihan' iftarı

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından, Buca Çevik Bir Meydanı'nda iftar yemeği düzenlendi. İftar programına toplumun her kesiminden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından, Buca Çevik Bir Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi. İftar programına toplumun her kesiminden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Buca İlçesi Çevik Bir Meydanı’nda düzenlenen 4 bin kişilik iftar yemeği sonrası Mehteran Takımı tarafından bir gösteri düzenlendi. İftar yemeği sonrasında açıklamalarda bulunan Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler, "Bu iftar soframıza toplumun tüm kesimleri, tüm siyasi partiler herkesi aynı masada topladık. Zaman, birlik ve beraberlik zamanıdır. Küskünlük olmasın dedik. AK Partilisiyle, MHP’lisiyle, CHP’lisiyle, Alevi Bektaşi temsilcileriyle, kilise din adamlarıyla birlikte sofra kurduk. Sağolsunlar hepsi soframıza icabet etti. Bizler, farklı bir sofra kuralım istedik ve adını ‘Evlad-ı Fatihan’ sofrası koyduk. Geçmişimizi tanıyalım istedik. Biz bu payeyi Atatürk’ten aldık. Atatürk, ‘Rumeli, kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır, Rumeli’den gelenler Evlad-ı Fatihan’dır demişti. Biz kendimize bu yakıştırmayı çok uygun buluyoruz. Bu tabiri her yerde kullanıyoruz. Bundan dolayı bu sofraya ‘Evlad-ı Fatihan’ sofrası dedik. Geçmişimizin, aziz şehitlerimizin ruhuna kurbanlarımızı kestik, kazanlarımızı yaktık. Bu meydanda odun ateşinde Osmanlı Balkan mutfağından yemeklerimizi yaparak dağıttık. İzdiham oldu, 2 bin kişilik bir sofra kurmuştuk ama gördük ki 4-5 bin kişi soframıza katıldı” dedi.

Meydanda verilen iftar yemeğine AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, eski bakanlardan Işılay Saygın, Alevi Bektaşi dernek temsilcileri, Buca’da bulunan hristiyan aleminin temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.
2013-07-27 12:15:49
  • Ziyaret: 3025
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0