Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 28 Temmuz 2015, Salı
Son Dakika: 13:46 » Bebekleri havaya atarak sevmek bağırsak düğümlenmesine sebep oluyor 13:41 » Japon gelin İkumi sayesinde 'köylü' oldular 22:07 » Gazi Mahallesi'ndeki saldırıda yaralanan polis şehit oldu 21:30 » Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı 21:29 » Bahçeli: 'Geçici hükümet tüm imkanları eksiksiz kullanmalı' 21:21 » Bayramda yüzde 85'lere ulaşan otellerin doluluk oranı 65'lere geriledi 21:19 » Somali'de otele bombalı saldırı: 10 ölü 21:19 » Suruç'taki canlı bomba MOBESE kameralarında 21:18 » Sofuoğlu'nun oğlu Hamza'nın cenazesi toprağa verildi 21:17 » Başbakan Davutoğlu'ndan telefon diplomasisi 13:45 » TSK, IŞİD ve PKK'yı özel tasarım füzeyle vurdu 13:43 » 'Gizemli gezegen' Plüton'un yeni fotoğrafları yayımlandı 13:41 » PKK'nın eylemleri 2015'te zirve yaptı 13:38 » İstanbul Valiliği'nden yürüyüş iptali 13:34 » Adana'da terör operasyonunda 54 kişi gözaltına alındı

Balkan Dernekleri Federasyonu'ndan 4 bin kişilik 'Evlad-ı Fatihan' iftarı

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından, Buca Çevik Bir Meydanı'nda iftar yemeği düzenlendi. İftar programına toplumun her kesiminden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu tarafından, Buca Çevik Bir Meydanı’nda iftar yemeği düzenlendi. İftar programına toplumun her kesiminden yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Buca İlçesi Çevik Bir Meydanı’nda düzenlenen 4 bin kişilik iftar yemeği sonrası Mehteran Takımı tarafından bir gösteri düzenlendi. İftar yemeği sonrasında açıklamalarda bulunan Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ekrem Selimler, "Bu iftar soframıza toplumun tüm kesimleri, tüm siyasi partiler herkesi aynı masada topladık. Zaman, birlik ve beraberlik zamanıdır. Küskünlük olmasın dedik. AK Partilisiyle, MHP’lisiyle, CHP’lisiyle, Alevi Bektaşi temsilcileriyle, kilise din adamlarıyla birlikte sofra kurduk. Sağolsunlar hepsi soframıza icabet etti. Bizler, farklı bir sofra kuralım istedik ve adını ‘Evlad-ı Fatihan’ sofrası koyduk. Geçmişimizi tanıyalım istedik. Biz bu payeyi Atatürk’ten aldık. Atatürk, ‘Rumeli, kaybedilmiş toprakların aziz hatıralarıdır, Rumeli’den gelenler Evlad-ı Fatihan’dır demişti. Biz kendimize bu yakıştırmayı çok uygun buluyoruz. Bu tabiri her yerde kullanıyoruz. Bundan dolayı bu sofraya ‘Evlad-ı Fatihan’ sofrası dedik. Geçmişimizin, aziz şehitlerimizin ruhuna kurbanlarımızı kestik, kazanlarımızı yaktık. Bu meydanda odun ateşinde Osmanlı Balkan mutfağından yemeklerimizi yaparak dağıttık. İzdiham oldu, 2 bin kişilik bir sofra kurmuştuk ama gördük ki 4-5 bin kişi soframıza katıldı” dedi.

Meydanda verilen iftar yemeğine AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, eski bakanlardan Işılay Saygın, Alevi Bektaşi dernek temsilcileri, Buca’da bulunan hristiyan aleminin temsilcileri ile binlerce vatandaş katıldı.
2013-07-27 12:15:49
  • Ziyaret: 3113
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0