Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 23 Eylül 2021, Perşembe
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

ABD'den DAEŞ destekçilerine yaptırım kararı

ABD Dışişleri ve Hazine bakanlıkları, DAEŞ'e destek sağladıkları gerekçesiyle 35 kişi ve kuruluşa yaptırım uygulayacak

ABD Dışişleri ve Hazine bakanlıkları, DAEŞ'e destek sağladıkları gerekçesiyle 35 kişi ve kuruluşa yaptırım uygulayacak

ABD Dışişleri ve Hazine bakanlıkları, DAEŞ'e destek sağladıkları gerekçesiyle 35 kişi ve kuruluşa yaptırım kararı aldı.

Bakanlıklardan yapılan yazılı açıklamada, DAEŞ'le mücadele kapsamında alınan yaptırım kararlarının, terör örgütünün finansal kaynaklara erişimini kesmeyi amaçladığı belirtildi.

Yaptırım uygulanmasına karar verilen kişilerden bir çoğunun Irak ve Suriye sınırları dışında ikamet etmesi ve aralarında İngiltere, Fransa ve Rusya vatandaşlarının da olması dikkati çekti.

Örgütün uluslararası bağlantılarının boyutunu ortaya koyan yaptırım listesindeki isimler şöyle:

Hasan al-Salahayn Salih al-Sha'ari, Ali Musa al-Shawakh, Tarad Mohammad Aljarba, Morad Laaboudi, Mu'tassim Yahya 'Ali al-Rumaysh, Mounir Ben Dhaou Ben Brahim Ben Helal, Sami Jasim Muhammad al-Jaburi, Tuah Febriwansyah, Muhammad Sholeh Ibrahim, Nasir Muhammad 'Awad al-Ghidani al-Harbi, Hafiz Saeed Khan, Muwaffaq Mustafa Muhammad al-Karmush, Bajro Ikanovic, Aqsa Mahmood and Omar Hussain, Rustam Aselderov, Emilie Konig, Peter Cherif, Boubaker Hakim, Maxime Hauchard, Tarkhan Ismailovich Gaziyev, Shamil Izmaylov, Nasser Muthana, Sally Jones, Gulmurod Khalimov.

ABD Dişişleri Bakanlığı, ayrıca DAEŞ'in Kafkaslar, Endonezya, Cezayir, Horasan ve Sina bölgelerindeki kollarına da yaptırım kararı aldı.

Yaptırımlar çerçevesinde, bu kişi ve kuruluşların ABD'de bulunan mal varlıkları dondurulurken, Amerikalılarla tüm ticari ilişkileri yasaklandı.

AA
2015-09-30 12:18:30
  • Ziyaret: 26571
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0