Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 23 Nisan 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Kadın doktora hastanede dayak

Trabzon'da, çocuğuna rapor vermediği gerekçesiyle kadın doktora yumruk attığı iddia edilen kişi, gözaltına alındı. Kent merkezindeki Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde çalışan pratisyen hekim Duygu Doğdu (25) ile ilköğretim öğrencisi kız çocuğuyla birlikte hastaneye gelen baba G.U arasında rapor nedeniyle tartışma yaşandı.

Trabzon'da, çocuğuna rapor vermediği gerekçesiyle kadın doktora yumruk attığı iddia edilen kişi, gözaltına alındı.
Kent merkezindeki Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde çalışan pratisyen hekim Duygu Doğdu (25) ile ilköğretim öğrencisi kız çocuğuyla birlikte hastaneye gelen baba G.U arasında rapor nedeniyle tartışma yaşandı.

Kızına hasta olmamasına rağmen bir günlük rapor verilmesini istediği öne sürülen G.U'nun, olumsuz yanıt veren doktorun yüzüne yumruk attığı iddia edildi.

O sırada acil serviste bulunan hasta yakınlarının araya girmesiyle yatıştırın G.U, hastanede görevli polis memuru tarafından gözaltına alındı.

-''Daha 7 aylık doktorum''-

Maçka ilçesindeki 112 Acil Servis'ten geçici görevle Fatih Devlet Hastanesi'ne geldiğini anlatan pratisyen hekim Duygu Doğdu, ''Vatandaşın biri çocuğunu bugün okula götürmediği için acil servise geldi ve rapor istedi. Çocukta herhangi bir rahatsızlık olmadığını öğrenince rapor veremeyeceğimi söyledim. Başka hastalara yöneldiğim sırada arkamdan gelerek yüzüme yumruk attı'' diye konuştu.

Henüz 7 aylık doktor olduğunu anlatan DOğdu, böyle bir olay yaşamasından dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getirerek, ''7 aylık hekimim ve geçici görevle Maçka'dan buraya görevlendirildim. Özellikle son dönemlerde bu tür olaylar çok sıklaştı. Bu tür saldırılara karşı gerekli önlemler alınmadığı sürece yapabileceğimiz fazla bir şey yok'' dedi.

2012-05-21 22:15:52
  • Ziyaret: 10814
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0