Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 26 Ekim 2021, Salı
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

Elektrik yoksa pamuk elbise giyin

Mısır'ın çiçeği burnunda Başbakanı Hişam Kandil, söylediği öne sürülen bir söz dolayısıyla sosyal medyada alay konusu ediliyor. Son günlerde sıklıkla yaşanan elektrik kesintisine çözüm olarak Kandil'in "pamuk elbise giyin, tek bir odada oturun" sözü başta facebook ve twiter olmak üzere sosyal medyada mizah konusu ediliyor.

Mısır’ın çiçeği burnunda Başbakanı Hişam Kandil, söylediği öne sürülen bir söz dolayısıyla sosyal medyada alay konusu ediliyor.

Son günlerde sıklıkla yaşanan elektrik kesintisine çözüm olarak Kandil'in "pamuk elbise giyin, tek bir odada oturun" sözü başta facebook ve twiter olmak üzere sosyal medyada mizah konusu ediliyor.

Yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı, başta başkent Kahire olmak üzere pek çok şehirde metrolar çalışmıyor, fabrikalar işine ara vermek zorunda kalıyor.

Çözüm olarak elektrik kullanımı konusunda bazı sınırlamalar getirdiklerini ve bunu önümüzdeki dönemlerde zorunlu hale getireceklerini ifade eden Kandil, kısa vadeli çözüm olarak ise insanların pamuk elbise giymesini ve tek odada oturarak elektrik tasarrufu yapmalarını önerdi.

Ancak haberin yayılmasından itibaren sosyal medyada Kandil’in sözleriyle dalga geçen mesajlar düşmeye başladı.

Sosyal palşaım sitelerindeki Kandil'in sözleri ile ilgili yorumlardan bir kaçı ise şu şekilde:

"Şimdi neden rönesansı (Müslüman Kardeşlerin seçim propagandası) hissetmediğimi anladım, meğer polyester giyiyormuşum."

"Çöp sorunu; temizlemeliyiz, elektrik; klimaları kapatmalıyız. Halkın çözmesi gereken başka problem var mı?" (Cumhurbaşkanı Mursi göreve geldiğinde acilen çözmesi gereken ilk 5 sorunu anlatmış, bunlar arasında sokaklarda tepecikler oluşturan çöp sorununu çözmeyi de anmıştı.)

"Harika! Suya da kısıtlama getirelim, birlikte duş alalım."
"Pamuk, Kandil?. Şükürler olsun Allah’tan başbakan Essam el Aryan değil." (Soyadı aslında uryan ve çıplak anlamına geliyor.)
"Hükümet şeffaflığın zirvesine çıktı."
"Benim evim zaten tek oda"
2012-08-12 14:54:41
  • Ziyaret: 7450
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0