Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 19 Nisan 2021, Pazartesi
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

'Ön koşulsuz görüşmenin şartı barış konferansının iptali'

İsrail Başbakanı Netanyahu, Fransa'nın bu ay sonunda düzenlemeyi planladığı uluslararası barış konferansının iptal edilmesi halinde Filistin Devlet Başkanı Abbas ile hiçbir ön koşul ileri sürmeden görüşeceğini duyurdu.

İsrail Başbakanlık Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefonda görüştüğü bildirildi.

Görüşmede Netanyahu'nun Hollande'a, Paris'teki uluslararası konferans yapılmazsa, ön koşulsuz doğrudan müzakerelere başlamak için Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmek üzere Fransa'ya geleceğini ifade ettiği aktarıldı.

Netanyahu'nun ayrıca İsrail'in barış sürecine katkı sunmayan hiçbir uluslararası konferansa katılmayacağını ilettiği belirtildi.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, İsrail Başbakanı Netenyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ı barış görüşmelerini yeniden başlatabilmek için bu ay Paris'te bir araya getirmeye çalıştıklarını açıklamıştı.

Fransız Dışişleri Bakanlığı kaynakları da yaptıkları açıklamalarda, Cumhurbaşkanı Hollande'ın, davetle ilgili olarak Netanyahu ve ABD Başkanı Barack Obama'yı telefonla arayacağını iletmişti.

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, daha önce Fransa'nın 21 Aralık'ta uluslararası barış konferansı düzenleyeceğini duyurmuştu.

İsrail, geçen ay Fransa'nın organize etmeyi planladığı uluslararası barış konferansına katılmayacağını bildirmişti.
AA
2016-12-08 10:20:43
  • Ziyaret: 12622
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0