Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 23 Nisan 2021, Cuma
Son Dakika: 00:00 » Aşırı Kilo Aldıysanız Geç Olmadan Doktora Görünün - Op. Dr. Levent Bakışgan Obeziteyi Anlatıyor 22:14 » Op. Dr. Levent Bakışgan, Türkiye'de Sağlık Turizmi Her Geçen Gün Artıyor 21:20 » Covid-19 (Corona) Virüsüne Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? 22:58 » Op. Dr. Levent Bakışgan İlk Pandeminin Tarihten günümüze etkilerini anlatıyor 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti

'Göçmenlerin Avrupa'ya yerleşmesine karşıyız'

İngiltere İçişleri Bakanı May "Göçmenlerin Avrupa genelinde mecburi olarak yerleştirilmeleri çağrısına karşı duracağız ve durmalıyız" ifadesini kullandı.

 İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May, Akdeniz'de kurtarılan kaçak göçmenlerin Avrupa Birliği (AB) ülkeleri arasındaki eşit şekilde dağıtılması önerisine katılmadığını belirterek, bu tür bir yaklaşımın daha fazla kişiyi tehlike yolculuklara çıkmaya teşvik edeceğini söyledi.

May, Times gazetesi için kaleme aldığı makalede, Akdeniz'de kurtarılan kaçak göçmenlere AB ülkelerinde oturum verilmesi yerine kendi ülkelerine geri gönderilmesi gerektiğini yazdı.

AB Dışişleri Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin, "denizde kurtarılan hiçbir göçmenin ülkesine kendi isteği dışında gönderilmeyeceği" önerisine katılmadığının altını çizen May, "Bu tür bir yaklaşım sadece daha fazla insanın hayatını riske atmasına teşvik edecek ve Akdeniz'e daha fazla insanı çekmede rol oynayacaktır. İnsanların bu riskli yolculukları yapmalarını teşvik edecek hiçbir şey yapamayız. Bu nedenle Birleşik Krallık bu zorunlu yeniden yerleştirme sistemine dahil olmayacaktır. Ekonomik sebeplerden dolayı gelmeyi planları teşvik etmemeliyiz. Göçmenlerin Avrupa genelinde mecburi olarak yerleştirilmeleri çağrısına karşı duracağız ve durmalıyız" ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler, Avrupa'ya ulaşmak için bu yıl yaklaşık 60 bin kişinin Kuzey Afrika'dan Akdeniz'e açıldığı tahmininde bulunuyor. Son verilere göre, bu yıl Avrupa'ya ulaşmaya çalışan bin 800 kişi hayatını ka
ybetti. AA
2015-05-13 13:30:46
  • Ziyaret: 12679
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0