Dünyadan ve Türkiye'den Güncel Haberler| 19 Eylül 2020, Cumartesi
Son Dakika: 12:06 » Gine Cumhurbaşkanı Conde TBMM'yi ziyaret etti 11:05 » Tunus'ta uçak mühendisi Zevvari'nin öldürülmesi protesto edildi 11:02 » EPDK'nın ilk Türk lirası doğalgaz ihalesine 5 talip 10:36 » Meksika'da havai fişek mağazasında patlama: 26 ölü 13:56 » Messi evleniyor 13:55 » İki yılda 70 kilo verirken takipçilerinin de zayıflamasını sağladı 12:42 » Salı gününden itibaren sıcaklıklar azalacak 12:41 » 4 bin infaz ve koruma memuru alınacak 12:13 » TFF: Bugün ve yarın oynanacak tüm maçlar öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak 00:50 » İçişleri Bakanı Soylu: İki patlama olduğu arkadaşlarımız tarafından değerlendirildi 22:42 » Süleyman Soylu İstanbul'a hareket etti 22:40 » Fransa'da olağanüstü hal uzatılıyor 22:35 » Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye uyarı 22:26 » 22 bin 85 kişinin TSK ile ilişiği kesildi 10:42 » Arakan'da "insanlığa karşı suç" işleniyor

Bild, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den özür dilemeli

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hakkında Alman Bild Gazetesi'nin internet sitesinde çıkan ve hakaretlerle dolu habere tepki gösterdi. Ünlütürk, Bild'i Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den özür dilemeye çağırdı.Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci hakkında Alman Bild Gazetesi'nin internet sitesinde çıkan ve hakaretlerle dolu habere tepki gösterdi. Ünlütürk, Bild'i Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den özür dilemeye çağırdı.

Bild'in ifadelerin dost bir ülkenin Bakanı için değil, hiç kimse için kullanılamayacağına işaret eden Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Almanya'da Hükümet yetkililerinin son dönemde Türkiye aleyhine yükselen söylemlerin Bild'e bu haberi bu şekilde yazma cesareti verdiğini savundu.

Türkiye ile Almanya'nın bağlarının çok güçlü ve tarihi olduğuna dikkati çeken Ünlütürk, "İki tarafta bu bağların koptuğunda zararlı çıkacağını hesaba katarak hareket etmeli. Türkiye Almanya'ya 14 milyar dolar yıllık ihracat yaparken, 21 milyar dolar ithalat yapıyor. 3 milyonu aşkın Türk kökenli insan Almanya'da yaşıyor. Türkiye'de çok sayıda Alman firmasının yatırımları var. İki ülke arasındaki ilişkilerin derinliği bu kışkırtıcı söylemleri boğacaktır" diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'yi Türk ihracat gemisinin kaptanı olarak tanımlayan Ünlütürk, Bakan Zeybekci'ye karşı asla kabul edilemeyecek bu çirkin saldırının, habercilik kisvesinde gazetecilik adı altında yapılıyor olmasının kabul edilebilir, basın özgürlüğü ile açıklanabilir bir durum olmadığını savundu. Ünlütürk sözlerini şöyle tamamladı; "Gazeteciler haber yaparken, temel insan haklarını göz ardı edemezler. Unutulmamalıdır ki bir ülkenin resmi makamlarını temsil eden kişileri hedef alan hakaretler sadece şahısları değil, o ülkenin bütün vatandaşını hedef almaktadır."

2017-03-12 00:09:24
  • Ziyaret: 49696
  • (Suanki Oy 0.0/5 Yildiz) Toplam Oy: 0
  • 0 0